Yaşam Sonu Bakımı

Yaşam Sonu Bakımı

Huzur içinde, onurlu ve tanıdık bir ortamda vefat etmek, çoğumuzun isteyeceği şeydir. Evde yaşam sonu bakımı, kendinizi en rahat ve güvende hissettiğiniz yerde bunu yapmanıza veya sevdiğiniz birine olanak tanır.

Yaşam sonu bakımı nedir?

Yaşam sonu bakımı, birinin hayatının sonuna doğru ihtiyaç duyulan desteği sağlayarak, en huzurlu ve rahat şekilde geçmesini sağlar. Bazı insanlar son günlerini bir hastane, bakımevi veya bakımevinde geçirirken, evde yaşam sonu bakımı, son anlarını kendi evinde geçirmek isteyenlerin tercih ettiği bir seçenek haline geldi ve sevdikleriyle çevrili.

Tam eğitimli bir bakıcı, sizi veya sevdiğiniz birini sıkıntılı bir zamanda rahat ve güvende hissettirmek için birçok görevle düzenli destek sunabilir. Buna şunlar dahildir:

  • Kişisel bakım – banyo ve duş ile destek
  • Kontinans pedlerini değiştirmek veya komod kullanmak da dahil olmak üzere tuvalet desteği
  • Yatakta hareket pozisyonuna yardımcı olmak ve ayakta durmaya veya oturmaya yardımcı olmak ve gerektiğinde vinçleri kullanmak gibi hareketlilik desteği
  • İlaç uygulama veya sorma ve ağrı yönetimi ile destek
  • Yatak ve temizlik görevlerinin değiştirilmesi
  • Tatmak ve diyet gereksinimleri için yemek ve atıştırmalık hazırlamak
  • Kateterler, stomalar ve PEG besleme desteği gibi karmaşık bakım
  • Devam eden arkadaşlık ve duygusal destek

Bağımsızlığı desteklemeye, saygınlığınıza ve gizliliğinize saygı göstermeye odaklanıyoruz. Özel bakım yöneticiniz, özel ihtiyaçlarınızın ne olduğunu ve seçilen bakıcının bu önemli sınırları nasıl koruyabileceğini anlamak için sizinle ve ailenizle birlikte çalışacaktır.


Yaşam sonu bakımı için seçenekler nelerdir?

Evde yaşam sonu desteği için birçok seçenek vardır. En önemlisi, kendinizi en rahat hissettiğiniz ustalıkla eğitilmiş bir bakıcı ile tamamen size veya sevdiğiniz kişinin ihtiyaçlarına özgü bir bakım paketi oluşturulur.

Ekibimizi ararken, evde bakım uzmanlarımızdan biri aileniz için seçenekler hakkında sizinle konuşacak ve hatta daha fazla şey öğrenebilmeniz için yaşam sonu bakımında uzman olan yerel Yardım Elleri bakım yöneticinizle yüz yüze bir toplantı ayarlayabilir.

Evde yaşam sonu bakımı için seçenekler şunlardır:

Yaşam sonu için canlı bakım

Bir bakıcı, en çok ihtiyaç duyulduğunda ihtiyaç duyulan desteği sağlamak için elinizin altında olmak üzere sizinle birlikte evde kalacaktır.

Bakım yöneticiniz, tam eğitimli bakıcılarımızdan birini dikkatlice seçmek ve aileniz için uygun kişiyi bulmak için sizinle birlikte çalışacaktır. Bu bakıcı sürekli destek sunacak ve sizin ve ailenizin tanıdığı biri olacak: tanıdık bir yüz ve teşvik ve konfor kaynağı.

Üç gün gibi kısa bir süre için canlı bakım ayarlanabilir. Acil durumlarda bazı aileler kalacak bir otel veya başka bir yer sağlasa da, bakıcınızın uyuması için sadece boş bir odaya ihtiyacınız olacaktır.

Yardım desteği sağlayan başka bir seçilmiş bakıcı ile sürekli 24 saat destek bile ayarlayabilirsiniz. Daha fazla şey öğrenmek için bizi arayın.

Belirlenen saatlerde ev ziyaretleri

Yerel Yardım Elleri şubeniz her gün veya haftada belirli saatler için ziyaretler sağlar. Bunlar 30 dakika kadar kısa bir süreden, bir seferde birkaç saate veya her gün birkaç ziyarete kadar olabilir.

Diğer birçok şeyin yanı sıra, bir aile üyesinin dinlenmek için birkaç saate ihtiyacı varsa, ziyaret bakımı çok yararlı bir oturma hizmeti sunar. Diğer aileler, birlikte bu değerli son anlara daha fazla zaman ve enerji konsantre edebilmeleri için temizlik veya yemek pişirme yemeklerinde ekstra destek için kullanırlar.

Bazı insanlar, bir aile üyesinden veya arkadaşından ziyade eğitimli bir bakıcıdan kişisel bakım almaktan daha rahat hissederler. Tüm bakıcılarımız, kişisel alana saygılı ve her zaman saygınlıklarını ön yargılı bir şekilde kişisel bakım desteği sunmak için kapsamlı bir eğitimden geçer.

Evde yaşam bakımının bir gecede sona ermesi

Sevdiğiniz kişinin bir gecede sürekli desteğe ihtiyacı varsa, belki ilaç, ağrı yönetimi veya tuvalete gitme ile, gece bakımı da düzenleyebilirsiniz. Sizin veya başka bir bakıcının, ertesi gün için taze olabilmeniz için çok ihtiyaç duyulan bir dinlenmeye sahip olmanızı sağlayan değerli bir hizmettir.

Bu destek aşağıdakilerden biri şeklinde gelebilir:

  • Uyanma gecesi desteği: gece boyunca sürekli destek için
  • Uyku gecesi desteği: sevdiğiniz kişi uyanırsa evde olan birinin huzuru için

Evde acil bakım

Destek ihtiyaçları aniden değişebilir. Acil bir durumda doğru desteği alabilmeniz için hızlı ve duyarlı bir hizmet sunuyoruz.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİZE ULAŞIN

HARİTADAKİ YERİMİZ