Yetişkin Bakımı

Yetişkin Bakımı

Yetişkin bakımı nedir?

Yetişkin bakımı, ek ihtiyaçları olan ve fiziksel ve zihinsel sağlıkları için yardıma ihtiyaç duyan 18 yaşın üzerindeki herkes için destektir ve günlük yaşam faaliyetlerine devam etmelerine yardımcı olmaktır.

Genellikle tıbbi bir durumları veya fiziksel engellilikleri olacaktır, bu da hayatlarının bazı veya tüm yönleriyle desteğe ihtiyaç duydukları anlamına gelir.

Yetişkin sosyal bakımının amacı, birinin mümkün olduğunca bağımsız, ihtiyaç duyduklarında ve gerektiğinde yardımla yaşamasını sağlamaktır.

Yetişkin bakımı alan tüm müşterilerimizin bağımsızlığını ve özerkliğini destekliyoruz, aileleri ve kendilerini güvende ve rahat hissettikleri yerlerde yaşayan insanları bir arada tutmayı amaçlıyoruz: kendi evleri. Sizinle kişiselleştirilmiş, ısmarlama destek planları oluşturuyoruz, böylece her adımda bakımınızla ilgileniyorsunuz.

Yetişkin sosyal bakımı nelere yardımcı olabilir?

Evde yardımdan mağazalara ve dükkanlardan gelen eşliklere kadar, yetişkin sosyal bakımı hem fiziksel hem de duygusal destek de dahil olmak üzere bir dizi farklı bakım türünü kapsar. Yardımcı olabiliriz:

  • Kişisel bakım – giyinme, öz bakım ve tuvalet yardımı
  • Tıbbi uygulama – ilaç alma ve nazik hatırlatmalar konusunda yardımcı olun
  • Mobilite desteği – mobilite yardımları ile yardım, yatağa güvenli bir şekilde girip çıkma
  • Temizlik – temizlik, yıkama, vakumlama, toplama
  • Yemek pişirmek ve alışveriş yapmak – yemek hazırlamak ve yiyeceklerinizi toplamak
  • Randevular ve çıkış günleri – doktorlara, kuaförlere gitmek veya gün için dışarı çıkmak

18 yaşındaki genç yetişkinlerden 100 yaş ve üzeri yaşlı yetişkinlere kadar binlerce insanın evde güvenli bir şekilde yaşamaya devam etmesine yardımcı oluyoruz. Ve bununla birlikte, yetişkin bakımıyla karşılayabildiğimiz bir dizi farklı tıbbi durum ve semptom geliyor.

A customer at the gym with his live-in carerGenç bir kişiiçin , ebeveynlerden bağımsız olarak yaşamak isteyebilirler, ancak serebral palsi veya multipl skleroz gibi uzun süreli bir sağlık durumu nedeniyle, bunu yapmak için ekstra desteğe ihtiyaç duyabilirler.

Ve evde bakım sadece bakıcılarımızın sizi sadece evde destekleyeceği anlamına gelmez; Biz sadece yol boyunca küçük bir yardım eli ile hayallerinizi yaşamaya devam yardımcı olmak için, kolej veya üniversite, çalışmak için size eşlik edebilirsiniz.

Hatta katılmak istediğiniz etkinliklere veya kutlamalara ulaşmanıza veya arkadaşlarınızla buluştuğunuzda size eşlik etmenize yardımcı olacağız.

Yaşlı bir kişi için, evde bakım, iyi olup olmadıklarını kontrol etmek için günlük ziyaretler şeklinde olabilir, onları hem öğle yemeği, hatta belki de ulaşılması zor bulurlarsa giyinmelerine veya saçlarını yıkamalarına yardımcı olarak bazı kişisel bakımlar sağlayabilir.

Yetişkin bakımı ayrıca demans, Parkinson ve inme gibi daha büyük yaşlarda ortaya çıkan belirli tıbbi durumlara yardımcı olabilir ve durumlarına eşlik eden semptomlara yardımcı olmak için uzman bakım sağlanabilir.

Örneğin, demanslı biri, kafası karıştığında veya endişeli olduğunda sağlıklı bir diyet ve güvence sağlayarak kişisel bakımla düzenli desteğe ihtiyaç duyabilir.

Yetişkin bakımı alan herkes için, ev bakıcılarımız sizi duygusal ve ruhsal olarak da destekleyebilir. Sohbet, arkadaşlık ve günlük yürüyüşlerinizde veya alışveriş ziyaretlerinizde size eşlik edecek birini sunmak için orada olacağız, böylece asla yalnız hissetmenize gerek kalmayacak.

Yetişkin Bakım Hizmetleri

Evde bakımı, bakım evine veya konut ortamına taşınmak yerine evde yaşamaya devam etmenizi ve hayatı kendi koşullarınıza göre yaşamanızı sağlayacaktır. Sonuçta, herkes kendi evinde en rahat olanıdır, mülkler, sevdikleri ve hatta belki de bir evcil hayvanla çevrilidir.

Yetişkinler için evde bakımın hem fiziksel hem de zihinsel sağlık için son derece faydalı olduğuna inanıyoruz, çünkü tüm eşyalarınızı bilmediğiniz bir yere taşımanın bir alt üstiyeti yoktur ve koşullarınıza göre bire bir bakım alabilirsiniz.

An elderly lady with her dog at homeYaşam tarzınıza ve mevcut rutinlerinize sorunsuz bir şekilde uyum içinde, haftada 30 dakika kadar kısa bir sürede yetişkin evde bakım hizmeti sunuyoruz.

Ziyaret bakım hizmetimiz, ihtiyaçlarınız izin verirse sizi günde bir, iki veya beş kez ziyaret edecek yerel bakıcılardan oluşan bir ekip tarafından teslim edilir.

Sizinle ilk buluştuğumda tam olarak neyle desteğe ihtiyacınız olduğunu öğreneceğiz, her kutunun işaretlenmesini ve destek planınızın sizi ve tercihlerinizi yansıtmasını sağlayacağız.

Sağlığınız değişirse ve akşam veya gece boyunca ek bakıma ihtiyaç duyarsanız, gece ziyaretleri de sağlayabiliriz, bu da ihtiyacınız olan bakıma sahip olmayacağınızdan endişelenmeden huzurlu bir gece dinlenmesi yapmanızı sağlayabilir.

24 saat destek gerektiren daha karmaşık bakım ihtiyaçları için, canlı bakım kendinize veya hem size hem de birlikte yaşamak isteyen sevdiğiniz birine 24 saat yardım sunabilir.

Evinizde sizinle birlikte yaşayan bir bakıcı, gece gündüz orada olacak ve desteğe ihtiyacınız olan tüm bakım unsurlarında size yardımcı olacaktır. Dahası, sizi ayrıntılı olarak tanıyacaklar ve özel yardımınız olacaklar, genellikle bir bakıcıdan çok bir arkadaş veya ailenin genişletilmiş bir üyesi olacaklar.

Ayrıca 18 yaşın üzerindeki ve PEG besleme tüpü, stoma, kateter veya trakeostomi gibi klinik bakım ihtiyaçları olan yetişkinlere hemşire liderliğinde bakım sağlayabiliriz. Tüm karmaşık bakım paketlerimiz, NHS’de kayıtlı hemşireler olarak uzun yıllara sahip deneyimli klinik hemşireler ekibimiztarafından denetlenmektedir.

Belki de sadece kısa bir süre için yetişkin sosyal bakımına ihtiyacınız vardır veya hastaneden taburcu olduktan sonra birkaç hafta boyunca acilen bakıma ihtiyacınız vardır?

24 saat gibi kısa bir sürede acil bakım sağlayabiliriz, bu da size zaten dolu ve stresli bir zamanda ihtiyacınız olan ekstra güvenceyi sağlar. Ve zaten bir bakıcıysanız ve bakım görevlerinize ara vermeniz gerekiyorsa, kısa süreli olarak mühlet verebiliriz, böylece biz adımını atarken geri adım atabilirsiniz.

A customer with his live-in carerDown sendromu, otizm veya serebral palsi gibi fiziksel veya öğrenme güçlüğü ile yaşayanlar için de destek sunuyoruz.

Bu, ebeveynlerinizden biraz bağımsızlık istiyorsanız veya kendiniz bir ebeveynseniz ve artık yetişkinliğe ulaşmış çocuğunuz için ekstra desteğe ihtiyacınız varsa özellikle yararlı olabilir.

Bu koşullarda uzman eğitimi almış bakıcılarımız ve diğerleri, zorlu davranışlara, günlük yaşam aktivitelerine ve güvenlerini geliştirmelerine yardımcı olabilecek bakıcılarımız var.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİZE ULAŞIN

HARİTADAKİ YERİMİZ