Domikilier Bakım

Domikilier Bakım

Domikilier Bakım ile, siz veya sevdiğiniz kişi kendinizi en rahat hissettiğiniz yerde – evde – kalmaya devam edebilirsiniz. Tamamen ihtiyaçlarınız ve rutinleriniz etrafında oluşturulan sürekli destek sağlıyoruz. Evde bakım için ülkenin favorisi olmamızın birçok nedeninden biri de bu.

Birçok aile, aldıkları desteğin kontrolünü tekrar yorduğu için evde bakım olarak da bilinen domiciliary bakımı tercih ediyor. Haftada 30 dakikadan günde birkaç ziyarete veya gece desteğine kadar bire bir kişisel ilgi ile bakım planlarımız tamamen etrafınızda oluşturulmuştur. 24 saat bakım sağlamak için evde sizinle yaşayan bir bakıcıyı bile tercih edebilirsiniz.

Domiciliary bakım nedir?

Hala kendi evlerinde yaşayan ancak ev işleri, kişisel bakım ve hem bağımsızlıklarını hem de yaşam kalitelerini korumalarını sağlayan diğer faaliyetler de dahil olmak üzere faaliyetlerle ek destek gerektiren kişilere domikli bakım sağlanmaktadır.

Rutininizin farklı alanlarını tamamlamakta zorlanıyor ve tanıdık bir ortamda kalırken biraz destek istemeye başlıyor olabilirsiniz. Tam eğitimli bir bakım çalışanının günde 30 dakikadan birkaç saate kadar düzenli ev ziyaretleri, size şunlar da dahil olmak üzere çok çeşitli günlük işlerle yardımcı olacak şekilde düzenlenebilir:

  • Kişisel ve kontinans bakımı
  • İlaç yönetimi
  • Ev içinde ve çevresinde seferber olmaya yardımcı olma
  • Ev işleri ve yemek hazırlama
  • Kateter ve stoma yönetimi ve PEG besleme dahil olmak üzere klinik bakım

Canlı bakım gibi, domiciliary bakım da değerli bir arkadaşlık kaynağı sunar. Her gün veya haftada birkaç kez tanıdık bir yüz görmek, rahatlık, güvenlik ve arkadaşlık hissi getirir – yaşlı bakımında olduğu gibi , bu sosyal bakım şekli de ruh sağlığına fayda sağlar, çünkü bir bakım çalışanı çok ihtiyaç duyulan yoldaşlığı sağlayabilecektir. Bakım asistanları sadece bakımın fiziksel yönlerini sunmak için eğitilmez, aynı zamanda duygusal destek, teşvik ve güvence sunar.

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİZE ULAŞIN

HARİTADAKİ YERİMİZ