Evde Bakım Nedir?

Evde Bakım Nedir?

Evde bakım, kendi evinizde günlük yaşam aktiviteleri konusunda size yardımcı olan bir bakıcıdan ekstra destektir. Aşina olduğunuz rahat çevrede yaşamanızı ve ayrıca yerel topluluğunuzla iletişimde kalmanızı sağlar.

Ev bakıcıları ev işleri, yemek hazırlama, alışveriş, kişisel bakım, güvenli bir şekilde seferber etme ve ilaç yönetimi ile size destek olabilir – evde ekstra desteğe ihtiyacınız olan her şey. Ayrıca, asla yalnız veya konuşabileceğiniz biri olmadan hissetmemenizi sağlamak için aranan arkadaşlık sağlayabilirler.

Evde bakım seçmek sadece dört duvarınızda bakım almakla sınırlı olduğunuz anlamına gelmez – bakıcılarımız dışarı çıkmanızı ve arkadaşlarınızı ziyaret etmenizi, gündüz merkezlerine katılmanızı ve hobilerinize ayak uydurmanızı sağlayacaktır, böylece hayatı kendi koşullarınıza göre yaşamaya devam edebilirsiniz.

Evde bakım almak için doğru zaman ne zaman?

Birçok insan, yaşlı ebeveynlerinin biraz zayıfladığını veya evde ekstra desteğe ihtiyaç duyduğunu fark ettiğinde evde bakımı tercih eder. Oysa diğerleri bir hastalıktan hemen sonra bakıma, hastanede kalmaya veya durum değişikliğine ihtiyaç duyarlar.

Durumunuz ne olursa olsun, profesyonel bakıcılarımız genellikle 24 saat içinde ve bir krizdeyseniz genellikle daha erken sizinle olabilir, bu da birinin yakında sizi desteklemek için orada olacağı konusunda huzura sahip olabileceğiniz anlamına gelir.

Evde bakımı ne zaman düzenlemeniz gerektiği için belirlenmiş bir neden veya zaman yoktur, gerçekten sadece sizin veya sevdiğiniz birinin ekstra destek alma zamanının doğru olduğunu düşündüğünüz zamandır.

Evde bakım seçmek, sizin kadar benzersiz ve bireysel ısmarlama bir destek planına sahip olacağınız anlamına gelir, böylece aldığınız tüm bakım sizin için anlamlı bir şekilde gerçekleştirilir.

Evde bakım benim için uygun mu?

Daha kıdemli yıllarınıza ulaştıkça evde kalmak istemeniz doğaldır ve evde bakımla bu tamamen mümkündür. Tüm değerli eşyalarınızı toplayıp bakım evine taşınmanıza gerek yoktur; evde bire bir kişiselleştirilmiş bakım alabilir ve hala bir eş, ortak veya hatta bir evcil hayvanla yaşamanıza izin verebilirsiniz.

Evde bakım ile, zaman çizelgenizi seçebilir ve ne yaptığınız ve ne zaman bir şeyler yaptığınız üzerinde daha fazla kontrole sahip olabilirsiniz.

Sabahları kalkmak için belirli bir zaman veya takip etmek zorunda olduğunuz öngörülen aktiviteler yoktur; bakımınız tamamen size ve zamanınızı nasıl geçirmek istediğinize göre uyarlanmıştır.

Haftada 30 dakikalık ziyaretlerden başlayıp gün boyunca birkaç saatlik çağrıya veya bir bakıcıdan 24 saat bakıma yükselebilen destekleyebileceğimiz bir dizi farklı ev bakımı vardır.

Tüm evde bakım yelpazemiz aşağıdaki gibidir:

  • Saatlik ziyaret bakımı – hafta boyunca kısa ve düzenli ziyaretler için
  • Canlı bakım – bir bakımın sizinle birlikte yaşadığı tam zamanlı, 24 saat bakım
  • Demans bakımı – demans için uzman desteği
  • Mühlet – biz sevdiğinize bakarken bakım görevlerine ara verin
  • Yaşlı bakımı – son yıllarınızda sizi evde bağımsız tutmak
  • Gece bakımı – sizi güvende tutmak için gece boyunca destek
  • Acil bakım – acil bir durumdan sonra acil destek
  • Hemşirelik bakımı – kronik sağlık koşulları için daha karmaşık bakım

Bu tür bakımlar için ortak tema, hepsinin size kendi evinizin konforunda teslim edilerek bağımsız bir yaşam sürmenize izin vermesidir.

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİZE ULAŞIN

HARİTADAKİ YERİMİZ