Palyatif Bakım

Palyatif Bakım

İhtiyaçlarınıza göre uyarlanmış uzman palyatif bakım

Ölümcül bir hastalığın sevilen birini nasıl etkilediğini görmenin ne kadar üzücü olabileceğini anlıyoruz. İşte burada yardım edebiliriz; ailenizin birlikte zamanınızı en iyi şekilde yapabilmesi için uzman palyatif bakım desteği sağlayarak.

Evde palyatif bakım, kendinizi en rahat hissettiğiniz yerde, anılarla ve sevdiğiniz insanlarla çevrili olarak kalmanızı sağlar. Palyatif bakımda deneyimli şefkatli bir bakıcının birebir desteği ile ihtiyaç duyulduğunda uzman desteğine sahip olabilirsiniz.

İster tam zamanlı bir bakıcı ister yerel bir bakım ekibinden aralıklı ziyaretler arıyor olun, palyatif bakım için ulusal palyatif bakım yönergelerini takip eden eksiksiz bir hizmet yelpazesi sunuyoruz. Desteğimiz, kişisel bakım, ağrı yönetimi, ilaç uygulama, yemek pişirme ve arkadaşlık dahil olmak üzere bakımın tüm yönlerini kapsar.

İngiltere ve Galler’deki yerel şubeler ve eğitimli bakıcılarla, bir anda hızlı palyatif bakım sağlayabiliyoruz. Darülaceze, destek grupları, sürekli sağlık ekipleri ve bölge hemşireleri de dahil olmak üzere bir dizi kuruluşla birlikte sık sık çalışıyoruz. Bu, bakım planınızın diğer unsurlarının yanı sıra hem hastalar hem de aile için doğru düzeyde evde bakım sunmamızı sağlar.

Palyatif bakım nedir?

Palyatif veya yaşam sonu bakımı, bir tür demans gibi ciddi veya ölümcül hastalıkları olan insanlar için özel tıbbi bakımdır. Destek, ciddi bir hastalığın semptomlarından, ağrılarından ve stresinden kurtulmanızı sağlamaya odaklanır – sizi mümkün olduğunca rahat tutar. Nihai amaç, hastalıkların duygusal etkilerini azaltırken hem hastanın hem de ailesinin yaşam kalitesini artırmaktır.

Evde palyatif bakım

Bazıları yataklı bakımevinde veya bakımevinde palyatif bakım alırken, evde bakım almak giderek daha popüler bir seçim haline geliyor. Birçok birey kendilerini en rahat hissettikleri bir ortamda kalmak ister; Genellikle evde bakımevi olarak adlandırılır.

Evde palyatif bakım şunları içerebilir:

  • Banyo, giyinme ve tuvalet yardımı gibi kişisel bakım ve yardımlı yaşam
  • Kontinans bakımı, ister kontinans pedlerini değiştirmek ister stoma veya kateteri yönetmek olsun
  • İstemler veya ilaç uygulama dahil ilaç desteği, hatta daha karmaşık reçeteler
  • Ağrı yönetimi ile destek
  • İster nazik destek ister kaldırılmış transferler olsun, evde hareket etmenize yardımcı olun
  • Vakumlama, toz alma, yatak değiştirme veya çamaşır yıkama gibi temizlik görevleri
  • Zevkinize göre yemek hazırlamak ve daha sonra yıkamak
  • Beslenme ve yürüyüş dahil evcil hayvanınıza bakım
  • Reçeteleri veya gıda alışverişlerini toplamak için ayak işlerini yapmak
  • Evde bağımsız yaşamanızı desteklemek ve arkadaşlık etmek

Evde palyatif bakım seçenekleri

Palyatif bakım sunan tanıtım ajanslarının aksine, semptomlarınız değişirse veya tıbbi ekibimizden bir yanıt almanız gerekiyorsa, yerel bir bakım yöneticiniz olacaktır. Bu tam olarak yönetilen hizmet, bakım gereksinimleriniz değişirse desteği size uyacak şekilde kolayca değiştirebileceğimize dair ekstra güvence sunar.

Palyatif bakım seçenekleri şunlardır:

Canlı bakım

24 saat bakım olarak da bilinen canlı bakım, gereksinimlerinize göre her gün destek sağlamak için özel eğitimli bir canlı bakıcı yerleştirir. Kişiliğinize ve bakım ihtiyaçlarınıza göre özenle seçilen bu bakıcı, evde sizinle birlikte yaşayarak günlük ihtiyaçlarınız konusunda sizi destekleyecektir. Bakıcınız büyük olasılıkla harika bir arkadaş veya arkadaş olacak, bağımsızlığınızı teşvik etmeye ve palyatif bakımla hayattan en iyi şekilde kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Bakımda yaşayanların neleri kapsadığı hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Düzenli ev ziyaretleri

Günün belirli saatlerinde veya gece boyunca destek ziyaretlerini tercih ederseniz, yerel Yardım Elleri şubeniz sizin için doğru düzeyde bakım sağlayacaktır. Destek hizmetimiz, her hafta yarım saatlik bir ziyaretten günde birkaç ziyarete veya gece desteğine kadar değişmektedir. Ustalıkla eğitilmiş bakıcılarımızdan biri evde bağımsız kalmanıza destek olabilir, böylece siz ve sevdikleriniz size uyarlanmış bir özenle desteklendiğinize dair tam bir güvenceye sahip olursunuz.

Mühlet bakımı

Her zamanki bakıcınızın ara vermesi gerekiyorsa, üç gün gibi kısa bir sürede mühletli bir bakım sunuyoruz. Her zamanki bakıcınız tarafından hayal kırıklığına uğratılmış olsanız da, hastalansalar da acil bakım konusunda size destek olmak için hızlı bir şekilde devreye girebiliriz- size yardımcı olmak için buradayız.

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİZE ULAŞIN

HARİTADAKİ YERİMİZ