Yaşlı Bakımı

Yaşlı Bakımı

Evde bakım hizmetlerinde yaşlı bakımı

Ekstra bakıma ihtiyacınız varsa, sizin için doğru düzeyde destek almak için uzman ekibimizle konuşun. Evde yaşlı bakımı için en iyi sağlayıcılarından biri olarak, sizi tanıdığınız ve sevdiğiniz evde tutmak için sizinle birlikte çalışacağız.

Bizimle, ihtiyaçlarınız değişirse desteğiniz kolayca azalabilir veya büyüyebilir – 30 dakikalık bir ziyaretten tam eğitimli bir bakım asistanı ile 24 saat canlı bakıma kadar.

Her biri NHS’de geniş deneyime sahip olan ülke çapındaki hemşirelik uzmanlarımızın uzmanlığına dayanarak, demans türleri, Parkinson ve daha karmaşık bakım ihtiyaçlarıyla yaşayan yaşlılara yardımcı olan özel sağlık planları oluşturuyoruz.

Yaşlılara bakım nedir?

Yaşlılara bakım, kendi evinde yaşamaya devam etmek isteyen yaşlı bir kişi için özel destek içerir. Temizlik hizmetleri, yemek pişirme, kişisel bakım, domikli bakım, hareketlilik desteği, ilaç verme veya sadece arkadaşlık ve dışarı çıkma desteğini içerebilir.

Yaşlı bakımı, gündüz veya gece düzenli ev ziyaretleri yoluyla sunulabilir. Özenle seçilmiş bir canlı bakıcı da düzenlenebilir ve bu da birinin bağımsız olarak yaşamanıza yardımcı olmak ve desteklemek için her zaman orada olduğuna dair ekstra güvence sağlar.

Özellikle demansla yaşayan biri için, ev ortamındaki bu ekstra destek, rutinleri sürdürmede ve iyi bir bağımsızlık derecesiyle yaşamada paha biçilmez olabilir.

Evde yaşlı bir kişiye nasıl bakım sağlarsınız?

Tüm kalite bakımında olduğu gibi, evde yaşlı bir insanı desteklerken bağımsızlığa özel bir odaklanma şarttır. Özel bakıcınız görevleri üstlenmek yerine, günlük rutinlerinizde ve hayattan ne elde etmek istediğinizde size yardımcı olacaktır.

Düşmeye eğilimliyseniz veya hareket kabiliyetinizle desteğe ihtiyacınız varsa, bakıcınız evdeki seyahat tehlikelerini azaltmaya yardımcı olacaktır. Ayrıca, bir kaza veya ani acil durum olduğunda birinin destek olmak için orada olduğu huzura sahip olacaksınız.

Bakıcınız sizinle dikkatlice eşleşecektir. Kendilerini en rahat hissettiğiniz ve kolay bir uyum kurduğunuz biri olacak. Onları iyi bir duygusal destek kaynağı ve güvenilir bir arkadaş olarak görebilirsiniz.

Evde yaşlı bakımında

Genellikle yaşlı bir bireye verilen bakımı tanımlamak için kullanılan yaşlı bakımı, sabahları kısa bir ziyaretten kahvaltıda bir fincan çay yapmanıza yardımcı olmaya kadar her şeyi içerebilir. Kıdemli bakım ayrıca, düşmeleri önlemek için duş alma ve yıkama, giyinme veya seyahat tehlikelerini tespit etme konusunda yardım gibi daha kapsamlı desteğe de uzanır.

Yaşlı bakım ziyaretleri, bireyin kendi evinde rahat hissetmek için ihtiyaç duydukları her şeye sahip olmasını sağlamak için gün boyunca tekrarlanabilir, her zaman güvenebilecekleri birinin olduğu bilgisinde güvendedir.

Daha sürekli desteğe ihtiyaç duyan veya demans gibi ilerleyici bir durumla zorlanan yaşlı bireyler için bir başka uygun seçenektir. 85 yaş ve üzeri yetişkinlerin 24 saat bakıma ihtiyacı olanların sayısı önümüzdeki 20 yıl içinde neredeyse iki katına çıkacak.

Birçoğu için, konut bakımı göz korkutucu bir olasılıktır ve özellikle bir çiftte yaşıyorsanız veya bakmanız gereken evcil hayvanlarınız varsa, uygun bir seçenek değildir. İhtiyacınız olduğunda ve ihtiyacınız olduğunda sizi destekleyecek birine sahip olmak, siz ve sevdikleriniz için huzur sağlar.

Demans, 65 yaş üstlerini etkileyen en hızlı büyüyen koşullardan biridir ve genellikle insanların yaşlılarla ilişkilendiren en popüler durumdur.

Bir demans bakım uzmanı olarak, arkadaş canlısı bir yüz sağlamaya ve kendi evlerinde bağımsız yaşama koşuluna sahip olanları desteklemeye kendini adamıştır.


Yaşlılar bakımda yaşıyor

Yaşlılar için bakımda yaşamak, bireysel bir yaşlı veya çift için evde yeni yaşlı desteği standardıdır.

Yaşlılar için kişisel yaşam bakımı şunları içerebilir:

  • Çamaşırhane, vakumlama ve temizlik dahil olmak üzere temizlik desteği
  • Zevkinize göre yemek hazırlama ve pişirme
  • Kişisel bakım, saçınızı yıkama, giyinme ve yıkama veya kurutma desteği de dahil olmak üzere
  • İlaç desteği, ister uygular ister istem sağlar
  • Ped değiştirme de dahil olmak üzere kontinans bakımı, tuvalet veya stoma / kateter bakımına yardımcı
  • İster vinç ister ev çevresinde yardım kullansın, hareket kabiliyetinizi desteklemek
  • Gıda alışverişi veya reçete toplama gibi ayak işlerini yürütmek
  • Arkadaşlık ve hobilerinizin ve ilgi alanlarınızın tadını çıkarmanızı sağlamak

Sizin veya sevdiğiniz birinin demans, Alzheimer, Parkinson veya felç sonrası yaşam gibi bir durumla desteğe ihtiyacı varsa, uzman bir bakıcı bu özel desteği sağlayabilir.

Yaşlılar için evde bakım hizmetleri

Evde bakım çeşitli şekil ve boyutlarda gelir. Birçok esnek seçenekle, en çok ihtiyacınız olduğunda ihtiyacınız olan destek düzeyini seçebilirsiniz.

Düzenli ev ziyaretleri, günün veya gecenin belirli saatlerinde, bu desteğe çok az ve sık ihtiyacınız varsa kullanılabilir. Ziyaretler her hafta yarım saat kadar kısa bir sürede ve günde birkaç saate kadar olabilir. Geceleme geceleri ve uyku geceleri şeklinde gecelik destek de mevcuttur.

Sürekli desteği tercih ediyorsanız, canlı bakım en iyi seçenek olabilir. Bakıcınız 7/24 orada olacak, evinizdeki boş bir odada yaşayacak ve gerektiğinde yardım sunacak. Büyük olasılıkla harika bir arkadaş veya arkadaş olacak. Bakımda yaşayanların neleri kapsadığı hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİZE ULAŞIN

HARİTADAKİ YERİMİZ