VIOLA DAVIS OSCAR TARİHİNE GEÇTİ

Viola Davis, şimdiden adaylığı ile Oscar Ödülleri’nin tarihine geçti. Bugün Priyanka Chopra ve Nick Jonas’ın sunduğu ve canlı yapılan yayın ile …

VIOLA DAVIS OSCAR TARİHİNE GEÇTİ

Viola Davis, şimdiden adaylığı ile Oscar Ödülleri’nin tarihine geçti. Bugün Priyanka Chopra ve Nick Jonas’ın sunduğu ve canlı yapılan yayın ile açıklanan Oscar Ödül adayları arasında Davis, ‘Ma Rainey’s Black Bottom’ filmi ile ‘En İyi Kadın Başrol Oyuncusu’ ödülüne aday oldu. Akademi Ödülleri’nde dördüncü adaylığını alan Davis, Hollywood tarihinde en çok ödül adaylığı ve ‘En İyi Başrol Kadın Oyuncusu’ ödülü adaylığı alan Afrikalı-Amerikalı kadın olarak Oscar Ödülleri’nin tarihine geçti.

Daha önce ‘The Help’ filmi ile ‘En İyi Başrol Kadın Oyuncusu’ ödülüne aday olan Davis, ‘Doubt as well as for Fences’ filmi ile ‘En İyi Yardımcı Kadın Oyuncusu’ ödülüne aday olup bu ödülü kazanmıştı. ‘Ma Rainey’s Black Bottom’ filmi ile Altın Küre Ödülleri’nde de aday olan Davis, “Benim için, bu rekorlar farklı ırklardan insanların fırsat ve erişim kısıtlamasını yansıtıyor. 2021’de Oscar Ödülleri’nde dördüncü kez adaylık ile gideceksem ve tarihte en çok adaylığı olan Afrikalı-Amerikalı kadın olacaksam, bu aslında farklı ırklardan sanatçılar için ne kadar az alan olduğunu gösteriyor” dedi.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİZE ULAŞIN

HARİTADAKİ YERİMİZ