H&M SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK ALANINDA CESUR BİR ADIM ATIYOR

H&M, bu ilkbaharda, Agraloop ™ ve Biofibre ™ gibi yenilikçi malzemelerin kullanımını arttırarak sürdürülebilirlik çalışmalarında yeni bir cesur …

H&M SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK ALANINDA CESUR BİR ADIM ATIYOR

H&M, bu ilkbaharda, Agraloop ™ ve Biofibre ™ gibi yenilikçi malzemelerin kullanımını arttırarak sürdürülebilirlik çalışmalarında yeni bir cesur adım atıyor ve moda endüstrisindeki değişime öncülük etmeye devam ediyor. 90’ların minimalist stili ve sportif bir giyilebilir bir karışımından oluşan koleksiyonun kilit parçaları arasında kolsuz kapüşonlu, bağcıklı askılı ve yanlarda büzgülü detaylı slip elbise ve yama cepli kolsuz kot yelek yer alıyor.

H&M Conscious Exclusive AW20’de ilk çıkışını yaptıktan sonra, Agraloop ™ Biofibre ™ materyalleri şimdi ana koleksiyonlara ekleniyor. Gıda mahsulü atığını – bu durumda yağlı kenevir atığını – doğal bir life dönüştüren Agraloop ™ Biofibre ™, kolsuz kapüşonlu ve yumuşak dokulu trençkot gibi birkaç parçaya dönüşüyor.

Koleksiyonun geri kalanında ise, boyanmamış organik pamuklu jarse, kot ve poplin ve organik keten gibi H&M’in 2030 yılına kadar yalnızca % 100 geri dönüştürülmüş veya sürdürülebilir kaynaklı malzemeleri kullanmaya yönelik amacını yansıtan sürdürülebilir materyaller kullanılıyor. Renk paleti kişisel stil kombinlerini kolaylaştıran nötr – bej, ekru, gri ve siyah tonlarından oluşuyor.

H&M İlkbahar 2021 koleksiyonu 20 Nisan’dan itibaren mağazalarda ve hm.com’da satışa sunulacak.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİZE ULAŞIN

HARİTADAKİ YERİMİZ